Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.na-ziemia.czest.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.aplestos.do-centrum.jelenia-gora.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.assiduus.do-centrum.jelenia-gora.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Clifford_Darling Collalba_isabelina Zona_industrial Conrado_Excelso_Villegas Victor_Fet Wembach Condado_de_Galveston Cisjordania_Premier_League Villmanstrand Alcalá_Zamora Colegiata_de_sant_pere_de_ponts Xyrichtys_pentadactylus WTA_Premier_5 Colectivo_de_Unidad_de_los_Trabajadores_-_Bloque_Andaluz_de_Izquierdas Acer_sinuosum Chartier Vulpia_major Aeropuerto_de_Bharatpur Yo_Pierre_Riviere_habiendo_matado_a_mi_madre,_mi_hermana_y_mi_hermano... Venas_arcuadas_del_riñon Chuña_(Cordoba) Cine_en_1975 Chochin Whitewater_(California) Víctor_Jara_vol._4:_Desde_Lonquén_hasta_siempre Conmutador_(Mecanica_cuántica) Where_the_Day_Takes_You Clarión Vilafamés_(Castellon) Vihuela_de_arco Acido_meclofenámico Compania_Anonima_de_Libreria_y_Publicaciones_Espanolas Confederacion_Espanola_de_Asociaciones_de_Atención_a_las_Personas_con_Paralisis_Cerebral Codigo_Penal_de_Argentina Colonias_Británicas_de_los_Estrechos Vascolet Venecia_(estacion) Clerks_II Clavy-Warby Vuelta_ciclista_a_Espana_1964 Abeona Album_conceptual Acsur_las_segovias Alas_de_los_insectos Acotaciones Condado_de_Grant_(Dakota_del_Norte) Withering_to_Death Charly_(pelicula) Acer_trifidum_var._integrifolium Ahora_(álbum_de_Fiskales_Ad_Hok) Christopher_Darlington_Morley Volkswagen_Atlantic Yatova A_BEST_2 Abad_III

html map