Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.ten-prezydent.pruszkow.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.advocatus.to-postawic.wloclawek.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.auxilium.to-postawic.wloclawek.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Irene_Grandi_(album) Kenia_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Pekin_2008 Le_Juch J._B._Molina_(Santa_Fe) Intercambiador_de_Transportes_de_La_Laguna Jaci La_Nebulosa_Cone Libertad_(álbum_de_La_Ley) Islas_menores_de_la_Sonda Junin_(Cundinamarca) Kraut_Rock Isla_Trinidad_(Argentina) Instituto_Óscar_Dominguez La_Virgen_y_el_Nino_con_santa_Maria_Magdalena_y_san_Juan_Bautista Lake_Providence La_Sonora_Dinamita Jose_A_Casanova Lista_de_rascacielos_en_Oceanía Lista_de_episodios_de_Cuéntame_cómo_pasó Isla_Saunders_(Sandwich_del_Sur) Kojima_Productions Julian_Sanz_del_Río Institucion_Educativa_Juana_Alarco_de_Dammert_(Cercado_de_Lima) Junction_City Joe_the_plumber Jose_Antonio_Monago L6 Juan_de_cabrera Laxta_chitonoides J._Griff Le_Buisson_de_Cadouin Leon_marsupial La_Mona_Giménez LIPR Lista_de_arañas_de_la_familia_Scytodidae La_Vid_y_Barrios_(Burgos) Lagynochthonius La_CQ_(temporada_3) Koriyama_(Fukushima) Lengua_china Jan_de_Fast Jesse_L._Brown Liceo_Eduardo_de_la_barra Jardinella_coreena Libro_de_esdras La_Orden_de_Predicadores Leo_"La_Bestia"_Jiménez Jeremy_Davis La_Hazana_de_La_Plata Legislación_sobre_homosexualidad_en_Latinoamérica Jonathan_Demme John_Forbes_Kerry Jose_Maria_Manzanares Jonathan_Rodriguez Lalah_Hathaway

html map