Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.disce.to-zaklad.cieszyn.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.haeres.to-zaklad.cieszyn.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.inter.to-zaklad.cieszyn.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Chkalova_(Tijoretsk,_Krasnodar) Viuz-en-Sallaz Charles_Maturin Vympel_R_27 Coco_Hernandez Conmutador_(dispositivo) Alberta_loranthoides_f._linearifolia Aeropuerto_de_Hobart Villa_Cabral Comite_Permanente_del_Buro_Político_del_Comité_Central_del_Partido_Comunista_de_China Adonis_pratensis Vuelta_Ciclista_a_Murcia_2006 Charrat Vega_Media Velocidad_tangencial Chōriki_Sentai_Ohranger Academia_Francesa_de_las_Ciencias Vuelve Xenotoca Color_(heraldica) Aaron_Padilla_Gutierrez Ciona_intestinalis Compromiso_de_breda Condado_de_Larimer Cirauqui_(Navarra) A_laubin Wiconsico Colquico_de_otono Circus_Charlie Yuri_Filipchenko Agni_Báltsa Abril,_Mayo_y_Junio Acónito_de_flor_amarilla Walabi_negro Al_Zaghab Yankee_Stadium_(1923) Vona_(Colorado) Weimar_Gonzalez Cofradía_del_Mayor_Dolor_(Antequera) Wölfli Villa_Devoto_(Buenos_Aires) Z._I._P. Accion_Democrata Ciudad_Universitaria_de_Concepción ARA_Intrepida_P-85 Administración_de_Servicios_Atmosféricos,_Geofisicos_y_Astronómicos_de_Filipinas Aconitum_septentrionale Clásico_Regio_(Liga_Mx) Chijo Ciudad_de_Carlos_Paz Chile_en_1988 Via_Colectora_Chone-Pimpiguasí Adelophryne Agustín_Ruiz_Ruiz Vacio_legal

html map