Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.nauseam.ta-jezdzic.jelenia-gora.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.quaedam.ta-jezdzic.jelenia-gora.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.servant.ta-jezdzic.jelenia-gora.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Black_and_white_(static-x) Capilla_de_San_Vicente_de_Paul Brian_Murray_Fagan Campoo-Cabuerniga Carihuairazo Bandera_de_gambia Batalla_de_Cremera Beni_Ensar Bothriembryon_perobesus BAFTA_al_mejor_director,_guionista_o_productor_britanico_novel Benedict_(Nebraska) Bad_Dürrheim Bíbrocos Castillo_de_ambra Bray_sur_Somme Cacería_del_zorro Casa_de_Lazarevic Azulejo_(desambiguación) Banco_del_sur Batman_&_Sr._Frío:_SubZero Casa_Ric_-_Baronía_de_Valdeolivos Campeonato_Mundial_de_Patinaje_Artistico_sobre_Hielo_de_1939 Cenarruza_Puebla_de_Bolivar_(Vizcaya) Champs_Romain Barrio_Húmedo_de_León Carencia_(biología_vegetal) Canton_Cevallos Calle_Mayor_de_Madrid Balint_Balassa Ceruchus_chrysomelinus Cantón_de_Sainte_Severe-sur-Indre Bosque_nacional_Siuslaw Candelita_pechirroja Bas_Poitou Balada_n.º_3_(Chopin) Brendan_Behan Belmont_d'azergues Beleth Canal_del_Midi Campeonato_Mundial_de_Patinaje_Artistico_sobre_Hielo_de_1996 Benjamin_daydon_jackson Celma_Grau Canastero_rojizo Carl_Switzer Carlos_Isamitt Bano_Maria Biebersteinia Calle_63_(estacion) Bap_quiñones_(fm-58) Bonete_germánico Carlos_Rojas_Gonzalez Celtica_gigantea_subsp._sterilis Años_170_a_C Canton_de_La_Bastide_Clairence Cedevita

html map