Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.imperator.to-skonczyc.swidnica.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.nascitur.to-skonczyc.swidnica.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.propriis.to-skonczyc.swidnica.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Orégano_nano Pedicularis_groenlandica New_World Onibaba Nitigisio Pequeno_Trianon Peaches_Geldof Philippe_Suchard&action=submit No_hay_ningún_loco_(álbum) Paloma_antártica Pleurospermum_sikkimense Olearia_lyallii Paco_Escribano Nyctinomus Orchis_setacea Nicolás_Zúniga_y_Miranda Operación_Bagratión Partido_de_Guaminí Petasites_japonicus Nilpotente Oso_(Washington) Pacto_Antiterrorista Orden_(biologia) Nevada_State_Route_170 Pereto Penitenciaría_de_Lecumberri Pombalinho_(Soure) Parque_nacional_de_Repovesi Planet_Hollywood Natacion_sincronizada_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Sídney_2000 Míl_Espaine Odontaspis_ferox Phellopsis_porcata Noche_sin_fin Patriarcado_Armenio_de_Constantinopla Museo_Nacional_Húngaro Polo_norte Operacion_Avalanche Philostemon_radicans Nicanor_Piñole_Rodríguez Plants_vs_Zombies Pelo Pagriella_marginata Orchestre_Lamoureux Museo_Jesus_Soto Plan_de_Acceso_Universal_de_Garantías_Explícitas Paradrymonia_(Gesneriaceae) Operación_Cóndor_(Afganistan) Paleoterio Omega_Aurigae Paracaleana Politica_de_la_Union_Soviética Pierre_Thuillier Pokémon_Gold Navajoa

html map