Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.initio.w-czwarty.kutno.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.nefasti.w-czwarty.kutno.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.posse.w-czwarty.kutno.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Berre_les_alpes Bouzy-la-Forêt Casa_de_Borbón_en_España Benjamin_Latrobe Calliopsis Carretera_M-501 Benito_José_Labre Calle_116_(linea_de_la_8ª_Avenida) Call_Me_(Soraya_Arnelas) Campeonato_Matogrossense Birkenfeld_(distrito) Borojoa Catedral_de_la_Santísima_Trinidad_(Jerusalén) Berzo_Inferiore Campanula_pusilla_var._brachyantha Bobby_Campo Bobsleigh_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Sankt-Moritz_1948 Cesar_al_mejor_cortometraje_de_animacion Benitez_(Buenos_Aires) Carmen_Mirabal Batalla_de_pabaiskas Carlos_Varela_(desambiguación) Basílica_de_Sa_Carrotja Campeonato_Mundial_de_Pentatlon_Moderno_de_2004 Branamiana Cafe_solo_o_con_ellas Central_hidroelectrica_Raúl_Leoni Campanula_cochleariifolia_subsp_typica Buena_Vista_Games Celosia_plumosa Capsicum_odoriferum Cardin Bisonte_Appa Cabañuela_(desambiguación) Chamaesyce_geyeri Celsus_(medico) Blanca_de_Navarra Belmont_(california) Bussy_la-Pesle Celina_Jaitley Castronuno Casa_de_Ninos_Expositos Big_Windup! Cardo_blanco_portugués Bandera_de_Quindio Centaurea_paniculata_subsp_cossoniana Bandido_(desambiguación) Brolin Cayo_Corker Blepharolepis Bello_embustero Bambusa_dichotoma Barra_do_Pirai Boris_Ephrussi Capacitivo

html map