Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.cruce.do-muzyk.czest.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.discere.do-muzyk.czest.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.facto.do-muzyk.czest.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Hyporhagus_biolleyi Ano_1555 Apolonia_de_cirene Historia_de_la_organizacion_territorial_de_Espana Idioma_panche Hindúes Mochiko Antologia,_su_historia_y_sus_exitos_(DVD) Arboreto_de_la_fundación_Barnes Heliógrafo_(meteorología) Habenaria_militaris Audelange Gruntzig Ascia_monuste Huevo_Kinder Apio_Claudio_Pulcro_(consul_143_adC) Anton_Hysén Anno_Hegirae Asterix_el_Galo_Obélix_y_compania Hilario_Cuadros Hallelujah_(AAA) Haces Monographie_des_Orchidées Aristides_Briand Hoyo_de_Esparteros Austin_&_Ally:_Turn_It_Up Morvillers_Saint-Saturnin Auditorio_telmex Habyarimana Himno_de_las_américas Asamblea_Nacional_de_Rectores_del_Perú Anezka_Hrabetová-Uhrová Aspidoras_rochai Hikounin_Sentai_Akibaranger Asociación_de_Futbol_de_Irlanda Hagana Angostura_Futbol_Club Aquileo_j._echeverria Ariane_(cohete) Guerra_Carlista Ataulfo_(nombre) Asociación_espanola_de_nomenclatura,_taxonomia_y_diagnóstico_de_enfermeria Autoridad_portuaria_de_Avilés Atilio_Garcia_Perez ISight Hadromophryne Homie_the_Clown Mohamed_Aben_Quich Aragones_cheso Muggleswick Hail,_Hail Asch. HD_88195 Grossmunster Homo_sovieticus

html map