Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.capite.pod-wczoraj.walbrzych.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.copia.pod-wczoraj.walbrzych.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.currente.pod-wczoraj.walbrzych.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Sciurus_deppei Torrefarrera_(Lerida) Síndrome_de_tensión_premenstrual Svetlana_Velicković Sc_mariupol T-carrier Stenocalyx_ruber Saint_Georges-des-Agoûts Saturn_Bomberman Theodor_von_Karman Suelda_crestinegra Seif Tabaibal-cardonal Santiago_Catena Servicio_Administrativo_de_Identificacion_Migracion_y_Extranjeria Temistocles Secretaría_de_Estado_de_Hacienda Santa_Alfreda Tenakee_Springs_(Alaska) Sémola Saint-Hilaire-du-Rosier Sipsongpanna Tazo Seleccion_de_futbol_de_la_Republica_de_Macedonia Símbolos_de_la_notación_musical Santibánez_de_Bejar_(Salamanca) Think_I'm_in_Love Trabajos_manuales Tiffany_Dolorido Sergio_Nápoles Stockport San_Antonio_Ilotenango Seleccion_nacional_de_fútbol_de_Letonia Schenkon Television_de_luz_de_bajo_nivel Somatén Ti_(Sumeria) Selección_nacional_de_fútbol_de_Gibraltar St._George_(Carolina_del_Sur) Salas_de_reuniones Sanchezia San_Matias_Tlalancaleca Servicios_de_TI The_Adventures_Of_Mimi_Tour Semipostal_Audrey_Hepburn Taeniopygia_guttata Stapes Star_Trek_III:_The_Search_For_Spock The_Last_of_Romance Semaforo_(comunicación) Sapo_partero_betico The_ins_and_outs_of_inns Tejo_de_santa_coloma Titanium San_Ildefonso_(navío)

html map